KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci
Bibioteka Główna UR

Medline w bazach dostępnych w Uniwersytecie Rolniczym


 

 

 

Opis:

Medline to bibliograficzna baza danych z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych, opracowywana przez National Library of Medicine w Stanach Zjednoczonych. Jest uważana za najważniejsze narzędzie medycznej informacji naukowej.

Zasady dostępu:

Baza Medline dostępna jest w sieci Uniwersytetu Rolniczego m.in. w ramach prenumerowanych zasobów baz danych Ebsco oraz na platformie Ovid SP, a także za pośrednictwem darmowej bazy PubMed. Różnią się one systemami nawigacyjnym i interfejsem. Szczegóły poniżej.

 

Ebsco:

kliknij w logo
by połączyć się z bazą


Pubmeb:

 

kliknij w logo
by połączyć się z bazą

 Jak korzystać?

Zasady korzystania z bazy Medline, posadowionej na platformie Ebsco, są takie same, jak podczas korzystania z innych baz tej platformy. Szczegółowe informacje na ten temat mozna znaleźć na bibliotecznej stronie informacyjnej dotyczącej platformy Ebsco.

 

Informacje o bazie Medline, dostarczone przez Ebsco:

Medline – kluczowa baza z zakresu medycyny wydawana przez Narodową Bibliotekę Medycyny USA. Zawiera indeksy i abstrakty artykułów z ponad 5.600 czasopism z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, ochrony zdrowia i nauk biomedycznych. Około 900 czasopism indeksowanych w MEDLINE jest dostępnych w pełnym tekście w bazie Academic Search Complete. W bazie są zawarte opisy bibliograficzne z Index Medicus, International Nursing Index, Index to Dental Literature, HISTLINE, SPACELINE, PREMEDLINE®, AIDSLINE®, BIOETHICSLINE® oraz HealthSTAR®.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:
http://www.ebscohost.com/biomedical-libraries/medline

 

Dostęp:

  • kliknąć w logo bazy Ebsco powyżej,
  • kliknąć w napis "Ebscohost Web"
  • na wykazie dostępnych baz na platformie poszukać bazy MEDLINE
  • zaznaczyć okienko obok nazwy bazy i na samym dole strony kliknąc w napis "Continue". Dalej można już przeszukiwać zasoby bazy.

 Jak korzystać?

Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z bazy Pubmed można znaleźć na stronie Wydawcy, w zakładce 'Using Pubmed', lub bezpośrednio pod tym linkiem, gdzie można znaleźć wiele przydatnych opisówi i  video-tutoriali.

 


Dostęp:

  • należy kliknąć w znajdujące sie powyżej logo Pubmed

 

 

 

 

 

 

 

 

Porwót do spisu baz

Powrót do strony głównej

Ostatnia aktualizacja dnia: 26.06.2015

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: 12 633 62 45, 2009-2013    Redaktor    Polityka cookies