KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci
Bibioteka Główna UR

ibuk Libra


 


kliknij w logo
by połączyć się z bazą

Opis:

Od 14 grudnia 2015 Uniwersytet Rolniczy posiada dostęp do zasobów książek zgromadzonych na platformie ibuk Libra. W 2018 roku dla naszych studentów i pracowników zostało udostępnionych ponad 1000 tytułów. Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych znanych wydawnictw polskich. W ofercie znajdują się książki naukowe, podręczniki, słowniki, leksykony, poradniki, zbiory zadań oraz inne pozycje w ramach wymienionych niżej zakresów tematycznych. W przeciągu roku tytuły książek dodawane są na bieżąco, a ich liczba ciągle rośnie.

  • nauki o żywności i żywieniu;
  • leśnictwo, gleboznawstwo, ogrodnictwo
  • weterynaria, biologia zwierząt
  • matematyka, chemia, fizyka
  • technika, geologia i gospodarka wodnej,
  • ekonomia, marketinga, finanse, zarządzanie,
  • statystyka, informatyka
  • medycyna, prawo

 

Lista dostępnych tytułów:

[Stan na 4.02.2019]

 

Jak korzystać?

 funkcje platformy ibuk Libra [film na Youtube]
 osobista półka 'My IBUK' [film na Youtube]
uzupełnianie kodu PIN (dot. zdalnego dostępu) [film na Youtube]

Prosimy pamiętać, że w jednym momencie z danego tytułu książki może korzystać nie więcej niż 5 osób.

 

Dostęp:

Z zasobów bazy ibuk Libra można korzystać zarówno w sieci Uniwersytetu Rolniczego, jak również z domu.

  • w celu skorzystania z bazy w sieci Uczelni, wystarczy wejść na stronę producenta,
  • dostęp do bazy poza Uczelnią mogą uzyskać jedynie upoważnieni użytkownicy, tj. studenci i pracownicy Uniwersytetu Rolniczego, posiadający aktywne konto w Wypożyczalni Biblioteki UR. Po spełnieniu tych wymogów, należy udać się do Czytelni Studenckiej (al. Mickiewicza 24/28, pok. 118) w celu wypełnienia odpowiedniego formularza. Osoby, które już wcześniej wypełniały taki formularz i również chciałyby uzyskać dostęp do ibuk Libra z domu, a ich hasła są nadal aktywne (studenci do momentu wypisania się z Biblioteki; pracownicy i studenci studiów doktoranckich 5 lat), wystarczy, że skontaktują się mailowo z właściwym Oddziałem Biblioteki, podając w wiadomości e-mail swoje dane: Imię, Nazwisko, numer legitymacji/karty bibliotecznej (spod kodu kreskowego) i nazwę wydziału (adres mailowy: oin(at)ur.krakow.pl)*, lub udadzą się do Czytelni Studenckiej, w celu wypełnienia dodatkowego formularza. Jednocześnie informujemy, że hasła zdalnego dostępu do bazy ibuk Libra wydawane przez Bibliotekę UR do grudnia 2013 roku, straciły ważność.

UWAGA, wysyłając mail na podany adres, w miejsce "(at)", należy wpisać znak małpy "@"

 

Dostęp na urządzeniach mobilnych:

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.
Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.
Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

 

Dane techniczne:

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie
Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443).

 

 

 

Powrót do spisu baz

Powrót do strony głównej

Ostatnia aktualizacja dnia: 25.09.2018

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: 12 633 62 45, 2009-2013    Redaktor    Polityka cookies